fbpx
E hënë , Prill 6 2020

Rikthim→Librazhd

Korrik, 2019

Lajme

Artikujt e fundit

Thyen rregullat ndaj koronavirusit, gjobiten 7 persona në Librazhd

Në Librazhd janë gjobitur 7 persona të cilët kanë shkelur rregullat e vendosura nga qeveria për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Bëhet me dije se 7 personat janë gjobitur me nga 10 mijë lekë për shkak se u gjetën në rrugë jashte orareve të lejuara. 7 këmbësorët kanë lëvizur jashtë …

Lexo më shumë

Albtelecom Librazhd hap dy pozicione vakante për Sales Representative

Our Company is looking for energetic, high potential, self-motivated and high-integrity individuals to join our team. You are invited to apply for the following position: Sales Representative in Librazhd Purpose of position: Sales representatives are one of the key tools of Sales, and their role to increase the customer base and …

Lexo më shumë

Risitë e targave të reja

Me ardhjen e vitit të ri kanë ardhur edhe disa ndryshime tek targat e automjeteve. Targat e makinave që regjistrohen në Shqipëri do të ndryshojnë nga 2020 duke patur elementë të fortë sigurie. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se targat do të kenë barkod unik progresiv …

Lexo më shumë

Wizz Air fluturon drejt Italisë

Wizz Air fluturon nga Shqiperia drejt Italise. Dear Albanian and Italian travellers: we have great news for you! We’re launching 5 new routes from 29 March between 🇦🇱 and 🇮🇹, from the land of byreks and tavë kosi to the home of pizza and pasta 🍽️ Explore the unique faces …

Lexo më shumë

Korça mbulohet nga mjegulla, ja apeli

Korçë, 14 janar 2020 Mëngjesin e kësaj të marte juglindja është mbuluar nga mjergulla . Policia rrugore ka kërkuar nga drejtuesit e automjeteteve që të bëjnë kujdes, pasi shikimi në kushte të tilla është i kufizuar. Më tepër kujdes gjithnjë sipas rrugorëve drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë në rrugët …

Lexo më shumë

Çfarë ndodh nëse shkurti s’do ishte me 29 ditë

Çdo katër vite, kalendari përmban 366. Një vit i tillë, ku shkurti është me 29 ditë, quhet vit i brishtë. Çfarë ndodh nëse nuk kemi vit të brishtë cdo 4 vjet? Toka rrotullohet rreth diellit për 365 ditë dhe gjashtë orë, që do të thotë se ka një ditë ekstra …

Lexo më shumë

Pse Bricjapi eshte personi me i mire

Bricjapët janë njerëz inteligjentë dhe modestë, që i ndihmojnë personat pranë vetes. Nëse mund të thuhet diçka për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit, është se ata janë më të mirët. Janë njerëz me përkushtim të madh në punë dhe që luftojnë për gjërat që duan. Këto janë …

Lexo më shumë

Vera më e shtrenjtë, por…

Nuk ka diskutim që një verë e mirë është edhe e shtrenjtë, por 40 mijë dollarë për një shishe duket pak çmim i lartë. Megjithatë, prodhuesi i verave hungarez Royal Tokaji thotë që prodhimi i kufizuar “Essencia 2008” ia vlen çdo qindarkë. Vetëm 20 shishe 1,5 litërshe janë prodhuar nga …

Lexo më shumë

Pse miqtë na bëjnë mirë?

Fillimi i një viti të ri është një kohë e mirë për të përvetësuar zakone të reja të dobishme për shëndetin. Shumë do të zbulojnë se zvogëlimi i marrjes së snacks jo të shëndetshme ose të shkoni në palestër është më e lehtë kur miqtë dhe familja bëjnë të njëjtat …

Lexo më shumë

E cilësojnë vera më e shtrenjtë, por si është e vërteta?

Nuk ka diskutim që një verë e mirë është edhe e shtrenjtë, por 40 mijë dollarë për një shishe duket pak çmim i lartë. Megjithatë, prodhuesi i verave hungarez Royal Tokaji thotë që prodhimi i kufizuar “Essencia 2008” ia vlen çdo qindarkë. Vetëm 20 shishe 1,5 litërshe janë prodhuar nga …

Lexo më shumë