fbpx
E shtunë , Korrik 4 2020
Kryefaqja / Buzëqesh / Në ishullin pranë Shqipërisë nëse infektoheni me COVID-19 keni gjithçka falas

Në ishullin pranë Shqipërisë nëse infektoheni me COVID-19 keni gjithçka falas

Nëse infektoheni me Koronavirus gjatë pushimeve në Qipro, keni çdo shpenzim të mbuluar.

Sipas qeverisë vendase, duke nisur nga ushqimi, pijet, akomodimi dhe kujdesi shëndetësor i pacientëve dhe familjarëve të tyre do të jetë gjithçka falas. E vetmja gjë që është për t’u paguar është bileta e udhëtimit për në shtëpi.

Nëse infektoheni me Koronavirus gjatë pushimeve në Qipro, keni çdo shpenzim të mbuluar.

Sipas qeverisë vendase, duke nisur nga ushqimi, pijet, akomodimi dhe kujdesi shëndetësor i pacientëve dhe familjarëve të tyre do të jetë gjithçka falas. E vetmja gjë që është për t’u paguar është bileta e udhëtimit për në shtëpi.

Të infektuarit do të shtrohen në një hotel karantinë dhe do të sigurohen ventilatorë për ata që janë në gjendje kritike.

Ishulli ka numrin e rasteve më të ulëta të paraqitura në Europë me Koronavirus.

Sektori i turizmit përbën 13% të ekonomisë së vendit dhe pritet që humbjet për këtë vit të jenë 2.6 miliardë euro.

Shiko gjithashtu

Konfirmohet në Librazhd rasti i parë me Covid-19

Zgjerohet harta e të prekurve me Covid-19 në vendin tonë. Sipas Librazhdi News ditën e …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.