fbpx
E shtunë , Korrik 4 2020
Kryefaqja / Buzëqesh

Buzëqesh

Reshjet e shumta të shiut, përmbytet Librazhdi

Reshje të rënda shiu kanë përmbytur pasditen e sotme, qytetin e Librazhdit. Nga reshjet e shiut është përmbytur edhe qendra e qytetet, e uji ka hyrë në katet e para të banesave dhe disa biznese. Dëme të mëdha ka pasur edhe te të mbjellat, sidomos te pemët. Ndërkohë, si pasojë …

Lexo më shumë

Konfirmohet në Librazhd rasti i parë me Covid-19

Zgjerohet harta e të prekurve me Covid-19 në vendin tonë. Sipas Librazhdi News ditën e nesërme kësaj harte do t’i shtohet edhe qyteti i Librazhdit. Bëhet fjalë për një person të infektuar, i cili është shitës në tregun e qytetit. I infektuari është paraqitur vetë pranë Senatoriumit në Tiranë nga …

Lexo më shumë