fbpx
E shtunë , Dhjetor 14 2019

Rikthim→Librazhd

Korrik, 2019

Lajme

Artikujt e fundit

Kryeministri i ri i Britanisë së Madhe qenka shqiptar

Dy ditë më parë Boris Johnson u zgjodh kryeministri i ri i Britanisë së Madhe, pas dorëheqjes së Theresa May. Sot është zbuluar se Boris Johnson është stërnipi i Ali Kemal, i cili ishte shqiptar. Ryan Gingeras, profesor në Naval Postgraduate School në Monterey California, ekspert për historinë e Turqisë, …

Lexo më shumë

Bëj durim… gjithçka vjen, gjithçka kalon

Të mësosh të presësh që jeta të ndodhë me ritmin e vet dhe të rrjedhë me të është një nga çelësat thelbësore për të jetuar në paqe, lumturi dhe besim. Megjithatë, në disa situata, mund të jetë shumë e vështirë të përmbajmë dëshirën tonë për të nxituar gjërat dhe të …

Lexo më shumë

Horoskopi ditor, 26 korrik 2019

Parashikimi i yjeve. Ky është horoskopi për ditën e premte, 26 korrik 2019 që Mega News sjell për ju. Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Dashuria: Dëshira për të manifestuar atë që ndjeni nuk ju braktis, …

Lexo më shumë

Shiu bllokon guidën në parkun kombëtar Shebenik-Jabllanicë

Stafi i “Pushime on Top” teksa vizituar edhe parkun kombëtar Shebenik-Jabllanicë, duke bërë edhe një eksplorim të tij. Edhe pse u lodhën, Ori dhe Flori shprehen se ia vlen pa diskutim pasi pamjet ishin mahnitëse. Ori ka treguar edhe një detaj nga udhëtimi i tyre në parkun kombëtar Shebenik-Jabllanicë, ku …

Lexo më shumë

Mes bukurive mahnitëse të Parkut Kombëtar Shebenik-Jabllanicë

galleri toka e beses shqiptare

Në listën e parqeve të shumta natyrorë të vendit, Parku Kombëtar Shebenik-Jabllanicë afër qytetit të Librazhdit ende nuk është mjaftueshëm i njohur. Një nga shkaqet kryesore lidhet me faktin se ky park ka qenë një zonë e ndaluar kufitare përgjatë gjysëm shekulli të diktaturës komuniste. Ishte pikërisht kjo mbyllje, që …

Lexo më shumë

Historia misterioze e Shpellës së Plakës në Gizavesh

Vetëm 10 kilometra larg qytetit të Librazhdit ndodhet fshati Gizavesh. Pikërisht në këtë fshat, gjendet një vend i quajtur “Shpella e Plakës”. E ndodhur rrëzë shkëmbit, kjo shpellë nuk është eksploruar shumë nga njerëzit. Ajo mbetet mister, si nga mënyra e ndërtimit, ashtu dhe nga emri i saj. Legjenda thotë …

Lexo më shumë