fbpx
Sunday , October 25 2020

Rikthim→Librazhd

July, 2019

Lajme

Artikujt e fundit

Albtelecom Librazhd hap dy pozicione vakante për Sales Representative

Our Company is looking for energetic, high potential, self-motivated and high-integrity individuals to join our team. You are invited to apply for the following position: Sales Representative in Librazhd Purpose of position: Sales representatives are one of the key tools of Sales, and their role to increase the customer base and …

Lexo më shumë

Risitë e targave të reja

Me ardhjen e vitit të ri kanë ardhur edhe disa ndryshime tek targat e automjeteve. Targat e makinave që regjistrohen në Shqipëri do të ndryshojnë nga 2020 duke patur elementë të fortë sigurie. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se targat do të kenë barkod unik progresiv …

Lexo më shumë

Wizz Air fluturon drejt Italisë

Wizz Air fluturon nga Shqiperia drejt Italise. Dear Albanian and Italian travellers: we have great news for you! We’re launching 5 new routes from 29 March between 🇦🇱 and 🇮🇹, from the land of byreks and tavë kosi to the home of pizza and pasta 🍽️ Explore the unique faces …

Lexo më shumë

Korça mbulohet nga mjegulla, ja apeli

Korçë, 14 janar 2020 Mëngjesin e kësaj të marte juglindja është mbuluar nga mjergulla . Policia rrugore ka kërkuar nga drejtuesit e automjeteteve që të bëjnë kujdes, pasi shikimi në kushte të tilla është i kufizuar. Më tepër kujdes gjithnjë sipas rrugorëve drejtuesit e mjeteve duhet të bëjnë në rrugët …

Lexo më shumë

Çfarë ndodh nëse shkurti s’do ishte me 29 ditë

Çdo katër vite, kalendari përmban 366. Një vit i tillë, ku shkurti është me 29 ditë, quhet vit i brishtë. Çfarë ndodh nëse nuk kemi vit të brishtë cdo 4 vjet? Toka rrotullohet rreth diellit për 365 ditë dhe gjashtë orë, që do të thotë se ka një ditë ekstra …

Lexo më shumë

Pse Bricjapi eshte personi me i mire

Bricjapët janë njerëz inteligjentë dhe modestë, që i ndihmojnë personat pranë vetes. Nëse mund të thuhet diçka për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit, është se ata janë më të mirët. Janë njerëz me përkushtim të madh në punë dhe që luftojnë për gjërat që duan. Këto janë …

Lexo më shumë

Vera më e shtrenjtë, por…

Nuk ka diskutim që një verë e mirë është edhe e shtrenjtë, por 40 mijë dollarë për një shishe duket pak çmim i lartë. Megjithatë, prodhuesi i verave hungarez Royal Tokaji thotë që prodhimi i kufizuar “Essencia 2008” ia vlen çdo qindarkë. Vetëm 20 shishe 1,5 litërshe janë prodhuar nga …

Lexo më shumë

Pse miqtë na bëjnë mirë?

Fillimi i një viti të ri është një kohë e mirë për të përvetësuar zakone të reja të dobishme për shëndetin. Shumë do të zbulojnë se zvogëlimi i marrjes së snacks jo të shëndetshme ose të shkoni në palestër është më e lehtë kur miqtë dhe familja bëjnë të njëjtat …

Lexo më shumë

E cilësojnë vera më e shtrenjtë, por si është e vërteta?

Nuk ka diskutim që një verë e mirë është edhe e shtrenjtë, por 40 mijë dollarë për një shishe duket pak çmim i lartë. Megjithatë, prodhuesi i verave hungarez Royal Tokaji thotë që prodhimi i kufizuar “Essencia 2008” ia vlen çdo qindarkë. Vetëm 20 shishe 1,5 litërshe janë prodhuar nga …

Lexo më shumë

Tirana dje dhe sot, një udhëtim në kohë përmes fotove

Një udhëtim në kohë përmes fotografive tregon ndryshimet që ka pësuar Tirana nga vitet ’80 deri sot. Nga Sheshi “Skënderbej”, te kafe “Flora” dhe zona të tjera në kryeqytet, në setin e fotove të mësipërme do të mund të shihni çfarë ka ndryshuar në gati 40 vite.

Lexo më shumë

Arsyet pse personat e shenjës së Bricjapit janë më të mirët

Bricjapët janë njerëz inteligjentë dhe modestë, që i ndihmojnë personat pranë vetes. Nëse mund të thuhet diçka për ata që kanë lindur nën shenjën e Bricjapit, është se ata janë më të mirët. Janë njerëz me përkushtim të madh në punë dhe që luftojnë për gjërat që duan. Këto janë …

Lexo më shumë

Sa nga këto filma shqiptarë keni parë?

Edhe pse shumë të vjetër, filmat shqiptarë të asaj kohe përsëri na përcjellin një kënaqësi sa herë që i shohim. Mund ta kemi parë mbi 20 herë një film dhe nuk na është mërzitur. Dhe sigurisht, si mund të mos pëlqehen kur luhen nga aktorët më të mirë të atyre …

Lexo më shumë

Miriam Cani bëhet për herë të dytë nënë

Para një publiku me më shumë se 3000 persona të pranishëm , gjatë koncertit ‘Hapësira e një ëndrre’ mbajtur në Prishtinë, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani dhanë lajmin e gëzueshëm se do të bëhen prindër për herë të dytë! E sot , më shumë se një milionë njerëzve u ka …

Lexo më shumë